Projekteerimistingimuste taotlus

Enne ehitusloakohustusliku (vt ehitusseadustiku Lisa 1) hoone või olulise avaliku huviga rajatise püstitamist või laiendamist üle 33% selle esialgsest planeeritud mahust tuleb taotleda projekteerimistingimused juhul kui ehitusalal puudub detailplaneeringu koostamise kohustus. Pädev asutus võib ehitusseadustikus ette nähtud juhtudel anda projekteerimistingimused ka detailplaneeringu täpsustamiseks. 

Üldiselt annab projekteerimistingimused kohalik omavalitsus ehitisregistri kaudu. Seotud osapooled saavad menetluse olulisemate sündmuste kohta teavitusi ja võivad selle käiguga registris tutvuda. 

Sisukord

Dokumendi loomine 

Dokumendi loomiseks on vajalik sisselogimine.  Vaata keskkonda sisselogimise õpetust siit (punkt 6.).   

Rolli valides pane tähele, kellena sa soovid registrit kasutada. Eraisikutel kuvatakse automaatselt "autenditud kasutaja" ehk tema ise füüsilise isikuna. Kui esindad asutust, vali "autenditud kasutaja" asemel ripploendist sobiv. 

Kui asutus veel ei ole ehitisregistri kasutaja, siis täida registreerimistaotluse vorm ning saada see meilile tugi@e-ehitus.ee

1. Vali kuidas soovid taotluse koostamist alustada 

Projekteerimistingimuste taotluse esitamiseks on kolm võimalust: 

1.1. Kaardiaknal

Projekteerimistingimuste taotlemine olemasoleva ehitise kohta:

NB! Liigu edasi punkti 2.1.2. Andmete täiendamine. 

Projekteerimistingimuste taotlemine uue ehitise püstitamiseks: 

NB! Liigu edasi punkti 2.1.2. Andmete täiendamine. 

1.2. Menüüs Ehitamine 

NB! Sellisel viisil taotluse koostamisel tuleb ehitis või asukoht lisada dokumendile. Vt 2.1.1.  Ehitise lisamine dokumendile. 

1.3. Menüüs Minu dokumendid 

NB! Sellisel viisil taotluse koostamisel tuleb ehitis või asukoht lisada dokumendile. Vt 2.1.1.  Ehitise lisamine dokumendile. 

2. Taotluse andmete täiendamine 

Taotlus koosneb neljast vahelehest: Ehitised, Isikud, Lisad ja Kokkuvõte. 

Taotluses on vaja täita üldised andmed, kuna projekteerimistingimuste eesmärk on anda lähteülesanne ehk sisend võimalikule projektile. Vajadusel saab soove täpsustada, kuid see ei ole kohustuslik. 

2.1. Vaheleht Ehitised

2.1.1. Ehitise lisamine dokumendile

NB! Kui alustasid dokumendi koostamist valides Menüüst kas Ehitamine või Minu dokumendid, siis tuleb sul märkida esmalt olemasolev ehitis või püstitatava ehitise asukoht kaardil! 

Kui alustasid dokumendi koostamist avalehe kaardilt, siis liigu edasi punkti 2.1.2. Andmete täiendamine. 

Olemasoleva ehitise lisamine

Püstitatava ehitise lisamine dokumendile 

2.1.2. Andmete täiendamine

Märkus: Kaardi kasutamise täpsema juhendi leiate siit

Märkus: Kui on teada ehitise koordinaadi punktid, siis saab need üles laadida faili abi. Juhendi leiate siit > Koordinaatide üleslaadimine failist/Koordinaatide käsitsi sisestamine tabelisse

Märkus: Kui soovitate olemasolevat ehitist laiendada, siis laienduse suuna märkimiseks lisage ehitisele kuju ning joonistage laienduse ala. 

Uue ehitise puhul peab alati märkima võimaliku asukoha, kas punkti, joone või pinnaga (olenevalt sellest kui täpselt soovitakse seda määrata). Piisav on, kui lisada umbkaudse ehitise võimaliku asukoha ja märgite kuju liigiks “hoonestusala”. 

2.2. Vaheleht Isikud 

Märkus: Isiku lisamiseks on vaja füüsilise isiku isikukoodi, juriidilise isiku puhul registrikoodi või ärinime.  Võimalik on lisada ka välismaa isikuid. 

2.3. Vaheleht Lisad 

2.4. Vaheleht Kokkuvõte

Märkus: Punased vead vajavad kindlasti parandamist, kollased hoiatused loe läbi ja vajadusel lahenda.  Vea parandamiseks kliki Lähen parandama, hoiatuste lahendamiseks kliki Vaatan üle.

Märkus:  Dokumenti menetleva asutuse määrab programm ehitise lehel joonistatud ehitise kuju asukoha järgi. Valdavalt on selleks ehitise asukoha kohalik omavalitsus, kuid erandjuhtudel võib olla vajalik see asendada Tarbijakaitse- ja Tehnilise Järelevalve Ametiga.  Kui ehitis ulatub üle kohaliku omavalitsuse piiri, siis saab valida, millisele omavalitsusele taotlus esitada. 

3. Esitatud dokument 

Valides menüüst Töölaud > Minu dokumendid > Pooleliolevad dokumendid, näed koostamisel ning menetluses olevaid dokumente. 

4. Menetlus 

4.1. Märkustele vastamine 

Märkus: Kui parandatud taotlus sobib menetlejale, siis alustab menetleja projekteerimistingimuste koostamist. Vajadusel kaasab ta kooskõlastajad ja arvamuse avaldajad. 

4.2. Menetluse lõpp 

Projekteerimistingimuste taotluse menetlus võib lõppeda järgnevatel viisidel: