ETA energiamärgise koostamine
Ehitusseadustiku § 66 sätestab, et vastavust energiatõhususe miinimumnõuetele tõendatakse energiamärgisega. Energiamärgis annab infot projekteeritava või olemasoleva hoone projekteeritud energiavajaduse või tegeliku energiatarbimise kohta.
Dokumendi koostamine
Dokumendi loomiseks on vajalik sisselogimine. Vaata keskkonda sisselogimise õpetust siit (punkt 6.).
Rolli valides pane tähele, kellena sa soovid registrit kasutada. Eraisikutel kuvatakse automaatselt "autenditud kasutaja" ehk tema ise füüsilise isikuna. Kui esindad asutust, vali "autenditud kasutaja" asemel ripploendist sobiv.
Kui asutus veel ei ole ehitisregistri kasutaja, siis täida registreerimistaotluse vorm ning saada see meilile tugi@e-ehitus.ee.
1. Dokumendi koostamise alustamine
ETA energiamärgise koostamist saab alustada poolelioleva taotluse/teatise vahelehel Dokumendid. Energiamärgise koostamist võib alustada igaüks, kes on taotluse/teatise vahelehel Isikud lisatud, kuid energiamärgise saab väljastada ainult pädev isik, kellel on vastav kutsekvalifikatsioon.
Selleks, et energiamärgise väljastaja saaks dokumendile ligi, tuleb vastav isik lisada vahelehele Isikud. Kui soovite, et energiamärgise väljastaja saaks tutvuda ka taotluse/teatisega, siis lisage vajalik isik taotluse/teatise vahelehele Isikud. Kui soovite, et energiamärgise väljastaja pääseks ligi vaid energiamärgisele, siis alustage energiamärgise koostamist ning lisage vajalik isik energiamärgise vahelehele Isikud (õpetus punktis 2.3.).
2. Märgise andmete täiendamine
Energiatõhususarvu energiamärgis koosneb viiest vahelehest: Alusandmed, Energiaandmed, Isikud, Lisad ja Kokkuvõte.
2.1. Vaheleht Alusandmed
2.2. Vaheleht Energiaandmed
Märkus: Tehnosüsteeme ei saa juurde lisada või eemaldada, vajadusel peab muudatused esmalt tegema taotlusel/teatisel vahelehel Ehitised > vaheplokk Hooneosade (korter, äripind vms) nimekiri.
2.3. Vaheleht Isikud
NB! Energiamärgise esitamiseks peab kindlasti olema lisatud isik rolliga Energiamärgise väljastaja. Energiamärgise väljastaja saab olla ainult pädev isik, kellel on vastav kutsekvalifikatsioon. Kui väljastajaks on juriidiline isik, siis tuleb energiamärgise väljastaja rolliga lisada nii asutus kui ka pädev isik eraisikuna
Märkus: Isiku lisamiseks on vaja füüsilise isiku isikukoodi, juriidilise isiku puhul registrikoodi või ärinime. Võimalik on lisada ka välismaa isikuid.
2.4. Vaheleht Lisad
2.5. Vaheleht Kokkuvõte
Märkus: Punased vead vajavad kindlasti parandamist, kollased hoiatused loe läbi ja vajadusel lahenda. Vea parandamiseks kliki Lähen parandama, hoiatuste lahendamiseks kliki Vaatan üle.
3. Allkirjastatud märgis
3.1. Peale allkirjastamist energiamärgise muutmine
Juhul kui peale energiamärgise allkirjastamist tekib vajadus energiamärgise andmeid muuta (või energiamärgis kustutada), siis esmalt tuleb energiamärgis uuesti avada muudatusteks. Seda saab teha taotluse/teatise vahelehel Dokumendid > vaheplokk Energiamärgised.
Kui vajalikud muudatused on tehtud, siis allkirjastage energiamärgis uuesti.
4. ETA arvutamise näide
ETA energiamärgise arvutamise näitega on võimalik tutvuda siin.